PVN iekļauts cenā – kāda ir apliekamā vērtība? (1/16/14) (0)

15.04.2014

Prakse

Šā gada 25. februārī VID ir izsniedzis uzziņu par kārtību, kādā nosakāma ar PVN apliekamā vērtība nepabeigtās celtniecības objekta iegādes darījumā. Objekts iegādāts izsolē, un tā iegādes līgumā norādīta kopējā vērtība, ieskaitot PVN. Izziņas pamatinformācijā nav skaidri norādīts, vai apliekamā vērtība un PVN apmērs jau bija norādīts pašā līgumā vai arī šī informācija parādījās tikai vēlāk izrakstītajā nodokļa rēķinā. Strīds radās par PVN aprēķina pareizību. Lasīt vairāk..

Ārkārtas dividendes – piesardzīgs optimisms (2/16/14) (0)

15.04.2014

Prakse

Vairākās ES dalībvalstīs, piemēram, Nīderlandē un Kiprā, ir atļauta ārkārtas dividenžu izmaksa. Ar šā gada 1. jūliju ārkārtas dividendes varēs aprēķināt un izmaksāt arī no Latvijā reģistrētas kapitālsabiedrības gūtās peļņas. Šajā rakstā – par ieteicamo rīcību, ja Latvijas kapitālsabiedrība saņem ārkārtas dividendes vai vēlas tās izmaksāt saviem dalībniekiem vai akcionāriem. Piemērojamie noteikumi atšķirsies atkarībā no tā, vai saņēmējs ir kapitālsabiedrība, kas reģistrēta ES vai ārzonā, vai arī fiziska persona. Lasīt vairāk..

Fiziskās personas pienākumi, veicot maksājumus uz ārzonām (3/16/14) (0)

15.04.2014

Prakse

Publiskajā telpā plaši diskutē par likuma prasību uzņēmumiem ieturēt nodokli no maksājumiem uz ārzonām. Taču daudzi nav informēti, ka līdzīgs pienākums pastāv arī attiecībā uz fiziskās personas maksājumiem uz ārzonām. Lasīt vairāk..

Grozīti UIN likuma piemērošanas noteikumi (1/15/14) (0)

08.04.2014

Pieņemts

Jaunākie grozījumi likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” normu piemērošanas noteikumos stājās spēkā šā gada 28. martā. Tie attiecas uz Latvijā esoša nekustamā īpašuma (NĪ) atsavināšanu nerezidentam un ārkārtas dividendēm, kā arī skaidro vairākas noteikumu normas. Lasīt vairāk..

PVN un UIN par vieglā auto izmaksām (tabula) (2/15/14) (0)

08.04.2014

Prakse

Ar šo gadu ir būtiski mainījusies PVN un UIN piemērošana vieglā pasažieru auto iegādes, nomas un uzturēšanas izmaksām. Par PVN piemērošanu jau informējām MindLink abonentus šā gada 25. marta Īsziņās. Šajā rakstā visu informāciju par PVN un UIN piemērošanu esam apkopojuši tabulā. Lasīt vairāk..

 

© 2014 Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 04.03.2014