Plānotie grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (1/17/16) (0)

26.04.2016

Projekts

Šā gada 8. aprīlī Labklājības ministrija iesniedza grozījumus likumā par “Par valsts sociālo apdrošināšanu” (“VSA likums”), lai pilnveidotu sociālās apdrošināšanas sistēmu attiecībā uz sociālās sistēmas koordinēšanu Eiropas Savienībā (ES) un nepareizi veikto VSA obligāto iemaksu sadalīšanu dažādu dalībvalstu budžetā. Šajā rakstā – sīkāk par plānotajiem grozījumiem attiecībā uz obligāto iemaksu sadalīšanu starp dalībvalstīm, kā arī citiem grozījumiem, kas sagaidāmi VSA likumā. Lasīt vairāk..

Eiropas Komisija ierosina nodokļu pārredzamības noteikumus starptautiskiem uzņēmumiem (2/17/16) (0)

26.04.2016

Projekts

Šā gada 12. aprīlī Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu, kas daudznacionāliem uzņēmumiem paredz iesniegt publiski pieejamu valsts ziņošanas pārskatu, sniedzot informāciju par faktiski samaksāto uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) gan katrā ES dalībvalstī, gan ārpus ES, kā arī informāciju par veiktajiem darījumiem ar saistītiem grupas uzņēmumiem un uzņēmumiem, kas reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās. Lasīt vairāk..

PVN piemērošana auto tirdzniecības darījumos (3/17/16) (0)

26.04.2016

Prakse

Pēdējā laikā VID pastiprināti veic pārbaudes uzņēmumos, kuri tirgo jaunas un lietotas automašīnas. Šajā rakstā – par PVN piemērošanu un risku novēršanu šajos darījumos. Lasīt vairāk..

Grozījumi noteikumos par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu (1/16/16) (0)

19.04.2016

Projekts

Ir sagatavoti grozījumi MK noteikumos Nr. 568 par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību. Grozījumu nepieciešamību noteica izmaiņas likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli,” kurā tika ieviesta norma par diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu. Šajā rakstā – sīkāk par plānotajiem grozījumiem. Lasīt vairāk..

IIN par dāvanām, kas saņemtas konkursu vai sacensību ietvaros (2/16/16) (0)

19.04.2016

Prakse

Šajā rakstā ir apkopota informācija par IIN piemērošanu ienākumam, ko saņem uzņēmumu organizēto konkursu vai sacensību ietvaros, kur par dāvanu saņēmējiem var kļūt ar uzņēmumu nesaistītas personas. Lasīt vairāk..

© 2016 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 12.04.2016