PwC un Pasaules Bankas jaunākais pētījums
"Paying Taxes 2019"

Problemātisko aizdevumu apkalpošana - iespēja biznesam un zaudējumu mazināšanai (1/50/18)

11.12.2018
Atvērtais raksts
Viena no izplatītākajām problēmām, ar ko sastopas kredītiestādes, ir ienākumus nenesošu aizdevumu (INA) uzkrāšanās, kas ietekmē bankas spēju izsniegt jaunus aizdevumus. Lai veicinātu integrētas finanšu sistēmas izveidi un ļautu bankām koncentrēties uz jaunu aizdevumu izsniegšanu, tiek plānota kopīga mehānisma ieviešana ES līmenī, kas mazinātu INA lielo apjomu un novērstu to turpmāku iespējamu uzkrāšanos. Šajā rakstā – sīkāk par plānotajiem risinājumiem cīņā ar INA. Lasīt vairāk..
....................................................................................................................................................................

Atšķirīgas tiesību normas saistītu personu darījuma vērtēšanai (2/50/18) (0)

11.12.2018

Prakse

Šajā rakstā ir sniegts pārskats par saistītu personu darījuma izvērtēšanu un informācijas atklāšanu atbilstoši konceptuāli jaunajam UIN maksāšanas režīmam un pārskatītajam transfertcenu (TC) dokumentācijas standartam. Lasīt vairāk..

Vai sportists ir darbinieks? (2) (3/50/18) (0)

11.12.2018

Prakse

Iepriekšējās Īsziņās publicētā raksta nobeigums. Lasīt vairāk..

IIN izmaiņas vēl šogad (1/49/18) (0)

04.12.2018

Pieņemts

Gaidot IIN likuma jaunāko grozījumu apstiprināšanu Saeimā, šajā rakstā – par regulējumu, kas stājies spēkā šā gada nogalē saistībā ar IIN piemērošanu vai deklarēšanu. Lasīt vairāk..

Grozīts Darba likums (2/49/18) (0)

04.12.2018

Pieņemts

Šā gada 28. novembrī ir stājušies spēkā grozījumi Darba likumā (DL), kuri paredz vairākas būtiskas izmaiņas. Šajā rakstā – par to, kas tagad jāņem vērā darba devējiem un kas sagaida darba ņēmējus. Lasīt vairāk..

Vai sportists ir darbinieks? (1) (3/49/18) (0)

04.12.2018

Prakse

Arvien vairāk Latvijas sportistu sasniedz ievērojamus rezultātus un gūst atzinību, nesot Latvijas vārdu pasaulē. Bieži vien viņi Latvijā ir noslēguši līgumus ar klubiem kā pašnodarbinātas personas, tomēr rodas daži jautājumi. Vai sportists ir pašnodarbināta persona vai darbinieks? Kāda ir šo tiesisko attiecību forma? Šajā rakstā – par tiesisko attiecību formu un tās juridiskajām un nodokļu sekām. Lasīt vairāk..

 

© 2018 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 11.12.2018