Tuvākie PwC's Academy kursi
Praktiski padomi, kā sagatavoties VID AML pārbaudei 13. februāris
Aktuālie jautājumi juristiem būvniecības nozarē 18. februāris

UIN deklarācijas labojumi par pēdējo pārskata mēnesi (1/5/20) (0)

28.01.2020

Prakse

Pagājušajā nedēļā lielākā daļa uzņēmumu, kam pārskata gads iekļauj periodu no janvāra līdz decembrim, steidza gatavot un iesniegt UIN deklarāciju par pēdējo pārskata mēnesi. Šajā deklarācijā jāiekļauj tādi apliekamās bāzes elementi, par kuriem varēja nedomāt, gatavojot mēneša deklarācijas. Šis raksts palīdzēs saprast, vai būs nepieciešams labot UIN deklarāciju, iesniedzot to kopā ar gada pārskatu. Lasīt vairāk..

Stājušies spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” (2/5/20) (0)

28.01.2020

Pieņemts

Šā gada 13. janvārī ir stājušies spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” (turpmāk – “NN likums”), kurus Saeima trešajā lasījumā pieņēma 2019. gada nogalē. Tie definē arī administratīvos pārkāpumus nodokļu jomā un tiem atbilstošos soda mērus. Šajā rakstā – par svarīgākajām izmaiņām, kas nodokļu maksātājiem turpmāk jāņem vērā.Šā gada 13. janvārī ir stājušies spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” (turpmāk – “NN likums”), kurus Saeima trešajā lasījumā pieņēma 2019. gada nogalē. Tie definē arī administratīvos pārkāpumus nodokļu jomā un tiem atbilstošos soda mērus. Šajā rakstā – par svarīgākajām izmaiņām, kas nodokļu maksātājiem turpmāk jāņem vērā. Lasīt vairāk..

UIN piemērošana peļņai no NĪ pārdošanas (3/5/20) (0)

28.01.2020

Prakse

Vērtējot UIN piemērošanu nekustamā īpašuma (NĪ) pārdošanas darījumiem, vēl joprojām ārvalstu uzņēmumiem ir piemērojams atšķirīgs normatīvais regulējums, pārdodot tāda Latvijas uzņēmuma kapitāldaļas, kura aktīvus galvenokārt veido NĪ. Šajā rakstā – par galvenajām atšķirībām UIN piemērošanā atkarībā no tā, vai pārdevējs ir Latvijas vai ārvalsts uzņēmums, un no tā, vai pārdod NĪ vai kapitāldaļas NĪ uzņēmumā, kā arī par plānotajām izmaiņām, kas attieksies uz Latvijas uzņēmumiem. Lasīt vairāk..

Vai tiešām aizdevums meitas uzņēmumam automātiski padara jūsu uzņēmumu par AML likuma subjektu? (2/4/20) (1)

21.01.2020

Prakse

Pēdējā laikā dzirdēts, ka labāk reģistrēt savu uzņēmumu kā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) likuma subjektu, nevis saņemt VID vēstuli, ka VID gatavojas pārbaudīt uzņēmuma kā likuma subjekta iekšējās kontroles sistēmu, kura neeksistē. Šajā rakstā – par to, cik šīs runas ir patiesas. Lasīt vairāk..

No 2021. gada saziņa ar VID tikai elektroniski (3/4/20) (0)

21.01.2020

Projekts

Šā gada 9. janvārī Saeimā pirmajā lasījumā tika izskatīts likuma “Par nodokļiem un nodevām” grozījumu projekts, kurā iekļautas svarīgas izmaiņas attiecībā uz iesniegumu un nodokļu deklarāciju iesniegšanas veidu VID. Lasīt vairāk..

 

© 2019 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 28.01.2020