Accountex 2019 – konference par tendencēm grāmatvedības pakalpojumu nozarē

28.05.2019
 
Šogad 1.–2. maijā Londonā notika Eiropas lielākā grāmatvedības un finanšu nozares konference un izstāde Accountex 2019. Tas bija viens no svarīgākajiem finanšu nozares speciālistiem rīkotajiem pasākumiem, kurā prezentē jaunākos tehnoloģiskos risinājumus, lai atvieglotu un padarītu efektīvākus uzskaites procesus uzņēmumā. Vienlaikus notiek arī dažādi semināri un prezentācijas, kurās apspriež aktuālākās tendences nozarē.
 
 
Tehnoloģijas, tehnoloģijas, tehnoloģijas
 
Apmeklējot Accountex šovu vai citus seminārus, vairs nerodas šaubas par tehnoloģiju ārkārtīgi lielo nozīmi grāmatvedībā. Izstādes stendu lielāko daļu pārstāvēja IT nozares uzņēmumi – no finanšu tehnoloģijām (FinTech) un blokķēdes līdz datu šifrēšanas sistēmām un mākoņdatošanai. Savukārt prezentāciju un semināru laikā stāstīja un diskutēja par digitālo transformāciju.
 
Digitalizācija ir kļuvusi par pēdējo gadu aktuālāko tēmu. Daudzi uzņēmumi jau ievieš automatizētas sistēmas, lai izslēgtu sākuma līmeņa grāmatvedības uzdevumus un grāmatveži pievērstu lielāku uzmanību uzņēmējdarbības attīstībai un mārketingam.
 
Daudzās prezentācijās runāja par to, kā automatizētie procesi var radīt vērtības pieaugumu, kā var racionalizēt darba plūsmu, izmantojot mākoņu programmatūru, un nodrošināt arvien jaunus pakalpojumus.
 
Šogad Accountex bija nozares attīstības ieskats par to, kāda būs grāmatvedības nākotne nākamajā desmitgadē – viss par un ap tehnoloģijām.
 
Mainās darbinieku atlases kritēriji
 
Mainoties grāmatvedības pasaulei, arī topošajiem speciālistiem jābūt gataviem šādām pārmaiņām. Tiem, kas pievienojas nozarei, papildus profesionālajai kvalifikācijai ir nepieciešamas arī daudzas citas prasmes. Darbinieku atlases speciālisti vērtē darbiniekus arī pēc tādām prasmēm kā tehnoloģiju zināšanas, attiecību veidošanas prasmes, uzņēmējdarbības konsultāciju prasmes, nozares pārzināšana un projektu vadība.
 
Tas viss vēlreiz norāda uz nozares pārmaiņām, kuru rezultātā grāmatveži arvien vairāk iesaistās savu klientu biznesā.
 
Konsultāciju pakalpojumi
 
Grāmatvežiem uzņēmumos jākļūst par konsultantiem gan iekšējiem, gan ārējiem klientiem. Accountex semināru laikā pieredzējušie nozares speciālisti dalījās ar pieredzi par to, kā jau šobrīd savos uzņēmumos grāmatveži sniedz uzņēmējdarbības konsultāciju pakalpojumus.
 
Tas ir pierādījums tam, ka grāmatvežu profesija mainās un nākamajos gados līdz ar lielāku tehnoloģiju izmantošanu grāmatvežiem jāattīsta arī attiecību veidošanas prasmes. Uzņēmuma panākumus veicinās sadarbība un attiecību veidošana ar klientiem.
 
Grāmatvedības uzņēmumiem skaidrāk jāapzinās, ka veiksmīgs uzņēmums faktiski ir attiecību veidošanas bizness.
 
Mārketings grāmatvedības nozarē
 
Diemžēl lielākā daļa grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju velta salīdzinoši maz laika mārketinga aktivitātēm, lai popularizētu savu uzņēmumu. Tomēr šā gada Accountex parādīja, ka digitalizācija varētu būt atbrīvojusi laiku grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem, lai izstrādātu mārketinga stratēģijas un veicinātu sava uzņēmuma atpazīstamību. Lūk, dažas no grāmatvedības mārketinga tendencēm:
  1. Personalizēšana – viss ir par jums no e-pasta ziņojuma tēmām līdz rakstu virsrakstiem. Pētījumu rezultāti liecina, ka tad, kad sūtījums adresēts tieši jums, rodas vairāk sekotāju internetā.
  2. Apmaksātie un sociālie pētījumi – mūsdienās sociālā reklāma ir veiksmes stāsts grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem. Tas ļauj jums būt redzamiem 24/7. Jūs varēsiet precīzi atlasīt mērķauditoriju un nodrošināt lielāku peļņu no ieguldījumiem reklāmā. Īsāk sakot, būt redzamam Facebook vai LinkedIn varētu atrisināt visas jūsu mārketinga problēmas.
  3. Atsauksmes – Google aptauja pierādījusi, ka cilvēki uzticas interneta pārskatiem gandrīz tikpat lielā mērā, cik atsauksmēm no draugiem un ģimenes.
Šī gada Accountex bija vērienīgs pasākums ar lielu EXPO izstādi, 9000 apmeklētājiem un daudziem nozares speciālistiem. Tā bija iespēja noklausīties vairāk nekā 200 semināru divu dienu laikā un apmeklēt 200 dažādu programmatūru izstrādātāju un pakalpojumu sniedzēju stendus. Accountex ir aizraujošs ieskats jaunākajās grāmatvedības tendencēs, kas ietekmē visus nozares speciālistus, un atgādinājums par to, ka nozarē notiek lielas pārmaiņas.
 
 
Kontaktinformācija
Ilze Palmbaha
Nodokļu pārvaldības un grāmatvedības nodaļas vadītāja
ilze.palmbaha@pwc.com
Jevgeņija Ivušina
Nodokļu pārvaldības un grāmatvedības nodaļas vecākā konsultante
jevgenija.ivusina@pwc.com
© 2020 PwC. Visas tiesības aizsargātas. PwC apzīmē PwC uzņēmumu tīklu un/vai vienu vai vairākus tā dalībniekus, kurā katrai dalīborganizācijai ir atsevišķas juridiskās personas statuss. Sīkāka informācija pieejama www.pwc.com/structure.  | Pēdējās izmaiņas veiktas: 03.02.2020